do kasy suma: 0,00 zł
słuchowisko

W środę 23 listopada 2022 r. ogłosiliśmy rozpoczęcie pracy nad słuchowiskiem muzycznym na podstawie książki Cud Bożego Narodzenia! Już w 2021 roku myśleliśmy o adaptacji książki w formie audio. Wtedy przerósł nas ogrom przedsięwzięcia. Dlaczego? O tym dowiesz się za chwilę.

 

Słuchowisko takie jak dawniej

Audiobook czy słuchowisko? Takie pytanie zadaliśmy sobie na samym początku. Odpowiedź mogła być tylko jedna! Ale najpierw mała lekcja z definicji (za Wikipedią). 

Audiobook to nagranie dźwiękowe zawierające odczytany przez lektora tekst publikacji książkowej.

Słuchowisko to podstawowa artystyczna, literacka forma, której tworzywem jest wyłącznie dźwięk: głos ludzki, efekty akustyczne i muzyka. 

Jako dzieci, słuchaliśmy na kasetach słuchowisk, które do dziś bardzo dobrze pamiętamy. To tylko niektóre tytuły: Jacek i Placek, Królowa Śniegu, Czarnoksiężnik z Krainy Oz.  Potrafimy z głowy przytoczyć wiele dialogów, a piosenki bez problemu jesteśmy w stanie zaśpiewać obudzeni nawet w środku nocy.

Szczerze mówiąc, trochę nam dziś brakuje tego, że nie powstają już takie klimatyczne adaptacje książek. Z tego powodu zrodziło się w nas wielkie pragnienie stworzenia adaptacji naszej książki w postaci słuchowiska z piękną oprawą muzyczną. Chcemy zrobić coś, do czego będzie się chciało co roku wracać. 

Wiemy, że sami nie uzyskamy takiego efektu, który nam się marzy, dlatego podjęliśmy szaloną decyzję o tym, że zrobimy to z ze świetnymi muzykami oraz aktorami znanymi między innymi z krakowskich teatrów. 

Adwentowa pieśń kobiet przy studni

Dzielimy się już pierwszymi efektami naszej pracy. Zamieszczoną poniżej piosenkę usłyszała Anielka w czasie swojej wyjątkowej podróży po miejscach, które wcześniej znała z ruchomej szopki. Śpiewały ją dwie kobiety, czerpiące wodę z betlejemskiej studni. Słowa na podstawie Iz 9,1-6 (mocno adwentowe 🕯🕯🕯🕯).

Koszt

Policzyliśmy wstępne koszty i zrozumieliśmy, dlaczego dzisiaj powstaje mniej takich słuchowisk… Wiele z wymienionych osób bierze udział w projekcie za symboliczne wynagrodzenie, bo tak jak my, chcą zrobić coś, czego jakby brakuje. Łącznie zaangażowanych będzie minimum dziesięciu aktorów, ponad dziesięciu muzyków, reżyser, autor piosenek, producent muzyczny, musimy zapłacić za wynajem studia, miks, mastering.

Już wcześniej napisaliśmy, że sami nie bylibyśmy w stanie stworzyć słuchowiska, o którym marzymy. Dlatego poświęciliśmy kilka zdań na temat wybitnych aktorów i muzyków, którzy zgodzili się z nami współpracować. Brakuje tutaj jeszcze kogoś... 

Słuchowisko nie powstanie bez Ciebie! 

Możesz zamówić w przedsprzedaży słuchowisko w ramach jednego z kilku pakietów. 

Wydawnictwo Wołek i Osiołek to tak naprawdę nasza rodzina, czyli:

Julianna Wołek - autorka "Cudu Bożego Narodzenia" i innych opowieści, które jeszcze czekają w szufladzie. Od najmłodszych lat marzyła o pisaniu książek i dużej rodzinie. Szczęśliwa żona i mama licznej gromadki.

Jakub Wołek - twórca muzyczny i organizator wydawnictwa. Autor albumu muzycznego Słowa i obrazy. Związany węzłem małżeńskim z Julianną Wołek, tata licznej gromadki. W słuchowisku współautor muzyki oraz efektów dźwiękowych.

Gromadka małych Wołków - Amelka, Ania, Marianka, Róża, Leon, Helenka i Rita, czyli nasze dzieci, które często są inspiracją, a zawsze recenzentami efektów naszych twórczych prac. W wydawnictwie zajmują się przygotowywaniem paczek oraz przybijaniem pieczątek.

Współautorami słuchowiska są:

Agnieszka Jaworska - aktorka, lektorka, logopedka, pasjonatka literatury dziecięcej, od wielu lat zajmuje się nagraniami audio, obdarzona piękną, ciepłą barwą głosu, lubianą przez dzieci. Szczęśliwa żona i mama.

Krzysztof Jaworski - muzyk, reżyser teatralny, prowadzi firmę produkującą nagrania książek w wersji audio.

Agata Trojan - autorka piosenek do słuchowiska, która w dzieciństwie marzyła o wejściu do ruchomej szopki. Lubi podejmować próby wyrażenia słowami tego, co wydaje się trudne do wyrażenia. Żona Krzysztofa, mama Łucji, Emilki, Tadzia i Stasia.

Mateusz Frankiewicz - muzyk i producent muzyczny znany z takich projektów jak Diri Levsky, Legend od Kazimierz, Hyper Son i innych. W słuchowisku odpowiedzialny za warstwę muzyczną piosenek betlejemskich.

Pozostańmy w kontakcie!
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz zapisać się do naszego newslettera i być na bieżąco, jak uda się nam stworzyć coś nowego.
Twoje dane będą przetwarzane zgodnie z naszą polityką prywatności
Wołkowo-osiołkowe bestsellery
Książka + obrazek
Książka + obrazek

49,90 zł

szt.
Jakub Wołek: Słowa i obrazy
Jakub Wołek: Słowa i obrazy

40,00 zł

szt.
Książka + płyta + obrazek
Książka + płyta + obrazek

74,90 zł

szt.
Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (InPost Paczkomaty 24/7) już od 150,00 zł.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl